TEVİTÖL Gelecek Kampı, ufuktaki o yol ayrımı yaklaşırken lise çağındaki gençlerin kendi hayal, istek ve hevesleriyle olan bağlantılarını sağlam tutmalarını sağlayacak özel bir program. Gelecek fikrinin kafalarını en çok meşgul ettiği anda onlara rehberlik edecek bir vizyon kampı. Zengin olanaklarla donatılmış TEVİTÖL kampüsünde geçirecekleri bir hafta boyunca gençler, belirsizliklerle dolu bir dünyada onları yönlendirecek olan gücün, yani kendilerinin farkına varacaklar. Geleceğe dair hayallerini görecek, duyacak, yazacak, çizecek, canlandıracak, şekil verecek, yaşadıkları her macerayı kendi özgün dokunuşlarıyla renklendirecekler. Kendi benliklerini özgür ve güvenli bir ortamda keşfedecekler. Bir haftanın sonunda kamptan çocuklarını almaya gelen aileler, kendilerini bir vizyon galerisinin açılışında bulacaklar.  

      Programa katılan gençlerin tasarımlarını bir sergi kapsamında gezebilecek; çocuklarının sunumlarını onların ağzından dinleme fırsatı bulacaklar. Kampta uygulanan ölçme-değerlendirme çalışmaları ile birlikte sosyal ortamda üstlenilen roller, öğrenme stilleri gibi konularda rehberlik uzmanlarının hazırladığı gözlem raporları da aileler ile paylaşılacak.

      Programın yöntemini “yaşam tasarımı” alanında yenilikçi uygulamaları ile bilinen kariyer danışmanlığı şirketi insparkus belirliyor. TEVİTÖL bünyesinde görev alan rehberlik uzmanları ve eğitimciler ise programın uygulayıcıları.

 

TEVİTÖL Gelecek Kampı üstün yetenekli maddi olanakları sınırlı gençlerin eğitimi için kaynak yaratması ve kurum içi iletişim projesi kapsamında işbirliği sağlaması bakımından TİSK tarafından En Yenilikçi KSS Ödülü 'ne layık görüldü.

Buraya tıklayarak TEVİTÖL Gelecek Kampı broşürünü indirebilirsiniz.

TEVİTÖL

TEVİTÖL, Üstün Zekalı ve Özel Yetenekli gençlere ihtiyaç duydukları özel eğitimi lise düzeyinde, karma ve yatılı olarak veren tek kurumdur. TEVİTÖL, ulusal ve uluslararası alanlarda söz sahibi olacak potansiyele sahip lider ve bilim insanlarını yetiştirmektedir.

Kampüs

TEVİTÖL, Gebze’de deniz kenarında 416 dönümlük bir kampüste hizmet vermektedir. Kampüs; öğrenci evleri, revir, yemekhane, derslikler, fen – bilgisayar laboratuvarları, sanat atölyesi, müzik derslikleri, kütüphane, açık – kapalı spor alanları ve yarı olimpik yüzme havuzuna sahiptir.

Üstün & Özel

Kurulduğu günden beri, üstün zekalı ve özel yetenekli çocukların yaratıcılık ve yeteneklerini desteklemek için çalışan TEVİTÖL, şimdi de gelecek kampıyla, gençlerin gelecekteki yol haritalarını oluşturmasını sağlıyor.